QUIXX® sveikatos gairės

Kvėpavimas ir kvėpavimo technikos

Kvėpavimas yra gyvybinė funkcija ir tiltas tarp kūno ir proto. Netinkamas kvėpavimas sukelia įtampos jausmą. Įtampa verčia mus netinkamai kvėpuoti.

Kvėpavimas yra gyvybinė mūsų kūno funkcija. Mes kvėpuojame apie tai negalvodami – netgi tada, kai miegame ar netekę sąmonės. Svarbiausias kvėpavimo mechanizmo variklis yra diafragma, kuri atskiria širdį ir plaučius nuo pilvo ertmės.

Kai atsipalaiduojame, diafragma išsipučia kaip skėtis. Kai įkvepiame, raumenys įsitempia, išsilygina ir tempiami žemyn. Plaučiai išsiplečia. Susidaręs vakuumas įsiurbia orą į vidų. Iškvepiant diafragma atsipalaiduoja, plaučiai susitraukia ir išstumia orą į lauką. Šis kvėpavimo tipas vadinamas pilviniu kvėpavimu.

Kai esame aktyvūs, mums reikia daugiau deguonies. Šiose situacijose diafragma sulaukia pagalbos. Apie krūtinę išsidėstę raumenys traukia plaučius į šalis – taip į vidų gali patekti daugiau oro. Šis kvėpavimo tipas vadinamas krūtininiu kvėpavimu.

Dujų apykaita tarp deguonies ir anglies dioksido vyksta alveolėse. Plaučiuose yra apie 300 milijonų šių labai mažų ertmių. Mūsų kūnas sugeria šviežią deguonį ir tuo pačiu atsikrato anglies dioksido. Daug sportuojantys žmonės turi daugiau kapiliarų aplink alveoles, todėl gali sugerti daugiau deguonies. Be to, kuo giliau įkvepiame ir iškvepiame, tuo retesnis kvėpavimo dažnis mums reikalingas.

Svarbi būtina sąlyga tinkamam kvėpavimui yra švarūs oro takai. Jei kenčiate nuo peršalimo arba alergijos, nosies gleivinės Nosies funkcija ir gleivinė gali pabrinkti – dėl to kvėpuojate netinkamai. Tokiais atvejais nosies purškalas, toks kaip QUIXX® gali padėti atkimšti jūsų nosį ir taip į plaučius pristatyti daugiau oro.

Kvėpavimas taip pat gali būti veiksminga priemonė mažinant stresą ir nerimą.

Streso metu dauguma žmonių ima greitai ir paviršutiniškai kvėpuoti. Tai dar labiau pablogina situaciją: raumenys įsitempia, širdis plaka greičiau, ima prakaituoti delnai. Padėti gali paprasti tempimo pratimai.

  1. Leiskite savo rankoms laisvai kaboti arba pailsėkite sėdėdami kėdėje.
  2. Įkvėpdami išskleiskite plaštakų pirštus kuo toliau vienas nuo kito. Poveikis sustiprėja, sulenkus ranką per riešą.
  3. Išvėpdami vėl atsipalaiduokite. Rankos ir pirštai turi būti visiškai atpalaiduoti.
  4. Kartokite tai keturis penkis kartus, kol pajusite, kad kvėpavimas tampa gilesnis.

Šį pratimą galite kartoti, kai reikia, ir pasinaudoti jo teigiamu poveikiu.