Nuo nosies higienos iki užsikimšimo mažinimo

Nosies funkcija ir nosies gleivinės uždegimas

Priklausomai nuo mūsų aktyvumo, nuo 10 000 iki 170 000 litrų oro per dieną teka mūsų kvėpavimo takais, o nosis paruošia šį orą naudoti.

Žmogaus oro kondicionierius

Kad mūsų plaučiams tiektų sudrėkintą kūno temperatūros orą, nosies gleivinė gali orą drėkinti dėl nosies gleivinės membranos ir sušildyti dėl nosies gleivinės paviršiumi tekančio kraujo šilumos.

Patenkančio oro transformacija: kūno išorėje, transformacija viduje per ryklę

Vyras rankose laiko popieriaus lapus

Kitos nosies funkcijos

Nosis kaip filtras valo orą ir pašalina teršalus. Tokios dalelės kaip dulkės, virusai ar bakterijos nusėda nosies gleivėse. Užterštos gleivės nuryjamos, išpučiamos arba iškosėjamos lauk, o gleivinė pagamina šviežias gleives.

Šis procesas, kai įkvepiamas oras yra valomas ir filtruojamas nosies gleivinėje, vadinamas mukociliariniu klirensu. Mukociliarinio klirenso sistema yra dalis organizmo gynybinio mechanizmo, apsaugančio nuo viršutinių kvėpavimo takų infekcijų.

Nosyje esančios uoslės receptorių ląstelės geba jausti skirtingus skonius ir kvapus. Kvapas ir skonis kartu prisideda prie aromato pojūčio. Nosis gali atskirti šimtus medžiagų, netgi mažiausiais kiekiais.

Užsikimšusi nosis

Peršalus ir sergant gripu nosies gleivinė pabrinksta, todėl nosis negali atsikratyti per didelio pagaminamų gleivių kiekio. Dėl šios priežastis užsikemša nosis. Hipertoniniai nosies purškalai, tokie kaip QUIXX® ir „QUIXX® extra“, gali padėti atkimšti nosį. Kasdienė nosies higiena su izotoniniais purškalais, tokiais kaip „QUIXX® soft“ ir „QUIXX® baby“, gali padėti palaikyti tinkamą nosies funkciją.

produkto rekomendacija


„QUIXX® soft“ nosies purškalas

„QUIXX® soft“ nosies purškalas yra paprastas ir patogus.
„QUIXX® soft“ nosies purškalas švelniai valo nosies
ertmes ir drėkina nosies gleivinę.

Sužinokite daugiau