QUIXX® sveikatos gairės

Namų priemonės nuo peršalimo

Galite sumažinti peršalimo tikimybę rudenį ir žiemą, imdamiesi tokių paprastų priemonių, kaip dažnas rankų plovimas, buvimas gryname ore, sveika mityba (gausus vaisių ir daržovių vartojimas) ir gausus skysčių vartojimas. Tačiau, jei jau peršalote, yra keletas naminių priemonių, galinčių padėti greitai pasveikti.

Gulėjimas lovoje dvi ar tris dienas išeis į naudą. Tai jus sušildys ir padės organizmui sveikti.

Kad kompensuotumėte prarastus skysčius, peršalę turėtumėte gerti daug skysčių.

Radiatoriai arba oro kondicionieriai sausina gleivinę, todėl padidėja nosies simptomų rizika. Svarbu ne tik reguliariai vėdinti kambarį, bet ir drėkinti. Puikus drėkintuvas yra drėgnas rankšluostis ant radiatoriaus. Taip pat galite ant radiatoriaus padėti seklų indą su karštu vandeniu, kad vanduo greitai išgaruotų.

Žolelių arbata su anyžiais, gebenėmis, eukaliptais arba pankoliais taip pat gali padėti sudrėkinti suaugusio žmogaus gleivinę. Kitas būdas – vadinamosios garų vonelės: užvirinkite vandenį su ramunėlių, šalavijų ir čiobrelių eteriniais aliejais ir žolelėmis (arba arbatos maišeliais) ir palikite 5–10 minučių. Pasilenkite 20 cm virš vandens paviršiaus ir užsidenkite galvą rankšluosčiu. Kvėpuokite garais giliai ir lėtai maždaug 5–10 minučių. Jei nekarščiuojate, galite išsimaudyti šiltoje vonioje su eteriniais aliejais ir žolelėmis. Tokie priedai, kaip eukaliptų aliejus, kamparas, pušų spygliai, pušų aliejus arba mentolis, atlaisvina kvėpavimo takus ir stimuliuoja kraujotaką. Maudykitės 10–20 minučių 35–38 °C vonioje.

Kaip elgtis sergant vaikui alergijos atveju, pasitarkite su savo gydytoju.

Kai dėl alergijos užsikemša nosis arba kyla sinusų infekcija, nosies ir sinusų praplovimas gali palengvinti būklę. Tokios priemonės i, kaip QUIXX® extra“ nosies purškalas, hipertoninis jūros vandens preparatas, pašalina dirginančias daleles ir sumažina gleivinės paburkimą.

Gleives gali ištirpdyti gargaliavimas su ramunėlėmis arba šalavijais. Užpilkite šalavijų lapus arba ramunėlių žiedus verdančiu vandeniu ir leiskite pastovėti (maždaug 15 minučių). Gargaliuokite keletą minučių ir išspjaukite.

Kokie būtų karšti patarimai peršalus? Manoma, kad kai kurios sultinio sudedamosios dalys slopina peršalimui būdingus uždegimo simptomus.