QUIXX® sveikatos gairės

Ruduo – pokyčių darbe, mokykloje arba darželyje metas

Ruduo – pokyčių darbe, mokykloje arba darželyje metasRuduo – pokyčių metas ne tik lapams. Daug vaikų eina į naują mokyklą arba dienos priežiūros įstaigą, tėvams atsiranda naujų užduočiųIr šie pokyčiai gali turėti įtakos jūsų sveikatai.

Visa, kas gyva, yra gerai prisitaikę prie supančios aplinkos. Štai kodėl vandenyje gyvenančios žuvys kvėpuoja per žiaunas, kurios pritaikytos deguonį gauti iš skysčio, o žinduoliai kvėpuoja plaučiais, kurie deguonį naudoja iš oro. Šis vystymasis vyko milijonus metų. Daug mažesniu masteliu kiekvienas mūsų prisitaikome prie savo aplinkos. Pavyzdžiui, kai esame lauke vasarą, mūsų oda tamsėja, kad apsaugotų mus nuo UV spindulių. Kai atliekame daug fizinių pratimų, mūsų raumenys stiprėja, kad geriau atliktų savo darbą. Kai susiduriame su potencialiai pavojingais mikroorganizmais, mūsų imuninė sistema kovai su jais gamina labai specifinius antikūnus ir ląsteles.

Kita vertus, aplinkos pokyčiai turi poveikį mūsų sveikatai. Ypač oras, kuriuo kvėpuojame, turi didelę įtaką mūsų gerai savijautai. Kambariai, kuriuose vasarą įrengti oro kondicionieriai arba šildymas žiemą, kelia grėsmę mūsų sveikatai, nes oras dažniausiai yra sausas ir džiovina mūsų nosies ir kvėpavimo takų gleivinę, daro įtaką jų funkcijai.

Geresniam patalpų klimatui tinkamas vėdinimas arba drėkintuvas gali pagerinti oro drėgmę. Galite naudoti valomąjį ir drėkinamąjį purškalą, tokį kaip QUIXX® soft kad apsaugotumėte savo gleivinę nuo išsausėjimo. Tai taip pat naudinga nuo bendros oro taršos dėl įvairių priežasčių.

Alergenai, tokie kaip žolių žiedadulkės arba namų dulkės, gali sukelti alerginį rinitą. Didelės alergenų, kuriems esate jautrūs, koncentracijos gali būti bet kokioje naujoje vietoje, į kurią jūs arba jūsų vaikai einate. Deja, nėra būdo, kaip išvengti kontakto..

Tokie patogenai, kaip bakterijos ir virusai, gali sukelti infekcines ligas. Jie gali būti platinami įvairiais būdais. Lašelinė infekcija perduodama kosint, čiaudint arba kalbant, o kontaktinė infekcija perduodama prisilietus (tiesiogiai) arba per patogenais užterštus daiktus (netiesiogiai). Dienos priežiūros įstaigos žinomos kaip daugelio infekcinių ligų plitimo vietos. Tarp jų plitimui palankių veiksnių yra artimas fizinis kontaktas, veiklos, kuriose yra kontaktas su kūno skysčiais arba išskyromis, ir imuninės apsaugos trūkumas, ypač mažiems vaikams. Reguliarus rankų plovimas muilu ir šiltu vandeniu sumažina riziką virusus perduoti per rankas globėjams ir vaikams.