QUIXX® sveikatos gairės

Sinusitas – kaip jo išvengti ir gydyti?

Sinusitas yra sinusų, oro pripildytų ertmių šalia nosies kanalo, uždegimas. Sinusitas dažnai kyla peršalus arba po alerginio uždegimo.

Sinusitas yra viena dažniausių sveikatos problemų pasaulyje. Daugybė žmonių kenčia nuo sinusito, kuris turi didelę įtaką jų gyvenimo kokybei. Sinusitas gali būti peršalimo arba alergijos simptomas. Dažnai pirmieji simptomai, tokie kaip nosies spaudimas, nosies užsikimšimas arba sloga, išnyksta per keletą dienų. Tada gali išsivystyti sinusitas.

Pagrindinė sinusų funkcija yra gleivių gamyba. Gleivės drėkina nosį ir apsaugo nuo teršalų, bakterijų ir virusų. Sinusai mūsų kaukolėje yra aplink nosies sritį (akytkaulinis sinusas), aplink skruostus (žandikaulinis sinusas), ties kakta (kaktinis sinusas) ir giliai veide, už nosies (pleištakaulinis sinusas). Akytkūnio ir žandikaulio sinusai jau yra gimstant, tačiau kaktinis ir pleištakaulinis sinusai susiformuoja vaikystėje ir paauglystėje.

Yra dvi pagrindinės sinusito rūšys: ūminis ir lėtinis. Dažniausiai sinusitas yra ūminis. Tik jeigu jis kartojasi dažnai arba trunka ilgiau nei tris mėnesius, vertinamas kaip lėtinis sinusitas.

Apsilankykite pas gydytoją, kad nustatytų diagnozę.

Sinusito simptomai gali būti:

  • galvos skausmas
  • žandikaulio ir dantų skausmas
  • veido skausmas, spaudimo jausmas
  • sunkumas kvėpuoti per nosį
  • tirštos bespalvės gleivės
  • uoslės ir skonio pojūčio netekimas
  • nuovargis

Sinusito gydymasDauguma atvejų sinusitas praeina savaime. Jei sinusitas trunka ilgiau nei keletą dienų, turėtumėte pasirodyti gydytojui. Jis patikrins, kas sukelia simptomus, ir apžiūrės.

Tinkamas sinusito gydymas gali būti skirtingų gydymo būdų kombinacija. Reikiamą informaciją jums suteiks vaistininkas arba gydytojas. Produktai jūros vandens pagrindu, tokie kaip QUIXX® yra pagalbinė priemonė.